slide02 c

Chociaż nasze wodociągi dostarczają wodę znacznie lepszej jakości niż kiedyś, to nadal, nie mając pełnego zaufania do czystości instalacji wodnych, nader często unikamy jej picia bez przegotowania. O ile jednak taka woda znakomicie nadaje się do przyrządzania kawy lub herbaty, to szybkie zaspokajanie pragnienia w ten sposób jest kłopotliwe. Jeśli jesteśmy zmęczeni i spragnieni to z pewnością nie będziemy mieli ochoty na gotowanie wody, a później długie oczekiwanie na jej wystudzenie. Rozwiązaniem są tutaj nasze bezbutlowe dystrybutory pitnej wody, ciepłej lub gazowanej do domu i dla firm, które bezpośrednio podłączone do wodociągu, filtrują wodę, oczyszczają ją i umożliwiają spożywanie od razu, bez długiego czekania, a jeśli trzeba, to także ją podgrzeją nawet do 95°C.


Jak działa bezbutlowy dystrybutor na wodę?

Pobierana z sieci woda jest filtrowana w dystrybutorach w sposób mechaniczny. Niektóre urządzenia posiadają zbiorniki do jej przechowywania, inne działają przepływowo. Woda po filtracyjnym oczyszczeniu jest dodatkowo poddawana działaniu promieni UV lub ozonowaniu. Zabieg ten niszczy wszelkie drobnoustroje i bakterie, jeśli takowe ewentualnie znalazłyby się w sieci wodociągowej. Jedną z opcji jest gazowana woda z dystrybutora, którą otrzymujemy po wybraniu funkcji mieszania czystej cieczy z dwutlenkiem węgla. Stałe połączenie aparatu z siecią wodociągową gwarantuje otrzymywanie zawsze świeżej wody. Cena domowego dyspensera lub też dystrybutora nie jest wysoka, a koszt nabycia urządzenia zwraca się w bardzo krótkim czasie, gdyż nie musimy już kupować wody butelkowanej.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.